My Business

Uncategorized admin 11/09/2022

My business, google ve google haritalar üzerinde işletmelerin varlıklarını sürdürmesi işini sağlayan bir uygulamadır. Çok yönlü olan bu uygulama ücretsizdir. Google ve google haritalar ile bağlantılı olarak çalıştığı için işletmelere hızlı bir şekilde ulaştırır. GMB listeleri sayesinde işletmeler kullanıcılar tarafından daha görülür hâle gelir.

Ne İşe Yarar?

My business,işletmelerin kendisini digital mecralarda tanıtmasını sağlayan bir uygulamadır. Google Benim İşletmem uygulaması ile bağlantı kuran bir işletme, müşterilerin markanız hakkında tüm sorularına yanıt vermenizi sağlayacaktır. Kalıcı bir müşteri potansiyeline ulaşmanızı sağlayacak bu uygulamaları en faydalı şekilde kullanmak gerekir.

My Business
My Business

My Business Nasıl Kullanılabilir?

Pratik bir kullanıma sahiptir. Bu uygulamayı başarılı ve doğru kullanabilmek için işletmeye ait bilgiler tam girilmelidir. Tüm bölümler eksiksiz tamamlandığında hedef kitlenizin size ulaşmasına açık bir işletme haline gelirsiniz. Doğru bilgiler fazla sayıda dönüt almanıza yardımcı olacak bir husustur.

Kurulum Aşaması

Google my business uygulamasına ait kurulum aşamaları için aşağıdaki adımlar izlenir;

  • Google ana sayfası üzerinden oturum açın kısmına gelin
  • Ardından “hesap oluştur” butonuna tıklayın
  • Kullanıcı adı ve şifre işlemlerinizi tanımladıktan sonra isteğe bağlı olarak iletişim bilgilerinizi girin
  • E postanızı girerek e posta doğrulamasını da gerçekleştirdikten sonra uygulamayı başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • “Google Business” bölümünde yer alan “hemen başlayın” butonu üzerinden işletmenize ait bilgileri eksiksiz giriniz.
  • Eğer siz müşterinize ulaşacaksanız “müşterilerime mal ve hizmet veriyorum” butonunu aktifleştirmelisiniz.

İletişim bilgisi girme tercihi size kalmış olmakla beraber iletişim bilgisi yazmak işletmenizin güvenilirliğini arttırır. Ayrıca ulaşılabilirlik hissiyatı tercih edilme ihtimalinizi arttırır.

My Business
Business

Google My Business Uygulamasına Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Bu uygulamanın 720×720 piksel boyutunda fotoğraf kabul etme kriteri vardır. Ayrıca JPG veya PNG özelliğinde fotoğraflar ister. Bu iki kritere dikkat ederek profil resmi ekleme kısmına gelerek işletmenizi en iyi şekilde temsil eden bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. Google işletmelerin profil fotoğrafı olmasını ister ve profil resmi olan işletmeleri daha çok destekler. Bu işletmelerin trafiği %35 oranında daha fazladır.

#Business #My Business #My Business nedir
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.