Google Yorum

Uncategorized admin 22/04/2022

2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde internetin hayatımızın başrolünde olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlar; en basit bir ürünü satın almak istediklerinde dahi internette söz konusu ürün ile ilgili olarak yapılan kullanıcı yorumlarını okurlar.

Google yorum; kişilerin deneyimlerini başka kişilere fikir aktarmak adına ifade etmeleri olarak tanımlanabilir. Hem olumlu hem de olumsuz yorumlara rastlanabilir. İşletmeler; kendileri hakkında yapılan olumlu yorumların öne çıkmasını isterler.

Google Yorum Nasıl Yapılır?

  • Google yorum yapmak isteyenlerin her şeyden önce bir G-Mail hesabına sahip olmaları gerekir. Söz konusu hesap üzerinden işletmeler hakkında yorum yapılabilir.
  • Yapılan yorumlar herkes tarafından görüntülenebilir. Bir başka deyişle, insanlar; anonim bir şekilde yorum yapamazlar.
  • İşletmeler kendileri hakkında yapılan yorumları görebilirler. Bilhassa yorumu kimin yaptığını net bir şekilde öğrenebilirler.
  • Google Haritalar’da bulunan işletmeye ait videolar ve fotoğrafların yanı sıra işletmeye ait konum da görüntülenen detaylar arasında yer alır.
  • İşletmeler; Google yorum sayesinde itibarlarını artırabilirler. Bilhassa işletmeler için eklenen video ve fotoğraflar belirleyicidir. Yüksek kalitedeki fotoğrafların eklenmesi ve işletme hakkında olumlu yorumlar yapılması; işletmenin tüketicilerin gözünde iyi bir izlenim kazanmasını sağlar.

Herhangi bir kullanıcı tarafından yapılan Google yorum; birtakım sebeplerden dolayı silinebilir. Google; yapılan yorumları ve verilen puanları kendi içerik politikasına göre değerlendirir. Bilhassa uygunsuz yorumlar en kısa sürede siteden kaldırılır. Birçok Google yorum; spam veya uygunsuz içerik olarak kabul edilir. Bu tür yorumların hiçbirisi kendisine yer bulamaz.

G-Mail hesabı olanlar; kendilerine ait yorumları bulmak adına ilk olarak Google Haritalar’ı açmalıdırlar. Ardından, sol üstte bulunan menüye tıklamaları gerekir. Katkılarınız bölümü seçilmelidir. Burada bulunan yorumlar kısmı seçilmelidir. Katkıda bulunun seçeneğine tıklanmalıdır. Bu sayede, istenilen herhangi bir işletme hakkında Google yorum yapılabilir. Yorumu yazdıktan sonra paylaş seçeneğine tıklanmalıdır. Yapılan yorum; Google tarafından denetlendikten sonra yayınlanır. Bunun yanı sıra, kullanıcıların yapmış oldukları yorumları silme şansları da bulunur. Google Haritalar – Menü – Yorumlar aşamaları tekrar edilmelidir. Yapılan yorumun yanındaki diğer bölümü seçilmelidir. Düzenle veya yorum sil seçeneklerinden birisi tercih edilerek istenilen işlem gerçekleştirilebilir.


Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.