Google Yenilikleri

Uncategorized admin 16/09/2022

Milyonlarca kullanıcısı bulunan google yenilikleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Arama motoru konusunda ilk tercih edilen şirket her gecen gün yeni bir özelliği kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Google yenilikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Sahne gezgini
  • Nest Hun Max
  • Sanal kredi kartı
  • Android 13
  • Şirket içi saat özelliği
  • LaMDA 2
  • Multisearch

Getirdiği yeniliklerle internet kullanıcılarının taleplerini karşılamayı başarıyorlar. Ses getiren Google yenilikleri konfor ve kullanım kolaylığı sağlıyor.

Google Yenilikleri
Google Yenilikleri

Sahne Gezgini

Google yenilikleri arasından ilk dikkat çeken sahne gezginiz özelliği oluyor. Bu özellik bir eczanede ya da süpermarkette görünen ürünleri tanımanızı sağlıyor. Akıllı cihazınızın kamerası ile ürün rafını tarayarak özellikten yararlanabilirsiniz.

Nest Hun Max

Arama motorunu temassız kullanmak için “Hey, Google” veya “Tamam Google” demek zorunda kalmayacaksınız. Nest Hub Max ile akıllı ekranla doğrudan etkileşim kurabileceksiniz. “Bak ve Konuş” özelliğini kullanarak ekrana bakıp doğrudan konuşabilirsiniz.

Sanal Kredi Kartı

Google yeniliklerinden en çok beğilen bir özellik de sanal Kredi kartı sunmasıdır. Çevrimiçi ödeme sağlayan sanal kredi kartı numarası kullanabilirisniz. Kullandığınız kredi kartınızı güvende tutabilmeniz için olanak sağlayan bu özelliği dilediğiniz zaman kolayca iptal edilebiliyorsunuz.

Google Yenilikleri
Google Yenilikleri

Android 13

Google, Android işletim sistemini olan kullanıcılar heyecanla Android 13`ü bekliyor. Google, bu özellikle çok cihazlı bir geleceği işaret ediyor. Birden fazla dile sahip yeni özellik bir lisansa sosyal medya uygulaması başka bir lisanda ise bankacılıkla etkileşim kurma olanağı sunuyor.

Şirket İçi Saat Özelliği

Google, ilk şirket içi saat özelliğini duyurdu. Pixel 7 ile beraber piyasaya sürülen özellik gelişmiş haritalar özelliğini de baraberinde getiriyor. Metroda kullanılacak Google Cüzdan uygulaması ve Google Home entegrasyonlarına da hazırlık yapılıyor. Kullanıcılar bir paketin eve bırakılıp bırakılmadığını öğrenmek için Google Home özelliğinden yararlanabilecek.

LaMDA 2

İnsanların ne aradığına yardımcı olmak için şirket LaMDA’yı geliştirdi. Konuşma modeli ve yapay zakayı daha iyi yöneten LaMDA 2 ile bu özelliğini geliştirdi. Canlı bir demo ile “Sebze dikmek istiyorum” sorusuna karşılık LaMDA 2 yalnızca ilgili bilgilendirmeyi yapmıyor. Aynı zamanda kullanıcının dikkate almadığı ek ip uçlarını verebiliyor.

Multisearch

Google, Multisearch özelliği ile fotoğrafla arama yapmaya olanak sağlıyor. Çektiğiniz fotoğrafı metinle de değiştirebiliyorsunuz.

#Google #Google Yenilikleri
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.