Google Sıralamanızı Etkileyen Hatalar

Uncategorized admin 01/09/2022

Google sıralamanız düştüyse Google sıralamanızı etkileyen hatalar neler olabilir kısaca inceleyelim. Bu sorunun pek çok yanıtı vardır. Ancak yapılmaması gereken hataları bilmeniz, sıralama kaybı yaşamanızın önüne geçer. Ne kadar kısa sürede önlem alırsanız o kadar etkisini görürsünüz.

Manuel Şekilde Ceza Alma        

Google güncelleme yaptıkça bu ceza türünün mantığı değişmiştir. Son şekline göre;

  • Çoklu anahtar kelime kullanımı
  • Hacklenme durumu yaşandıysa bu sırada gerçekleşen gerçekdışı olaylar
  • İntihal yapımı
  • Sitede yapılan gizli yönlendirmeler
  • Siteye giren kullanıcıların spam vermesi

Gibi durumlar söz konusu olduğunda ceza alırsınız. Bu da sıralama kaybınıza neden olur.

Google Sıralamanızı Etkileyen Hatalar
Google Sıralamanızı Etkileyen Hatalar

Rekabet Ortamında Geri Kalma

İyi içerikler üretemediyseniz rakipleriniz sizin sitenizden daha iyi bir performans ortaya çıkardıysa, sadece rakiplerinizin gerisinde kalmazsınız aynı zamanda Google tarafından da daha alt sıralamalara atılırsınız.

Bu sebeple kullanıcıların ne istediğini doğru anlamak, içerik biçimlendirirken başarılı sonuçlar elde etmek ve hazırladığınız içeriklerde doğru olanı tercih etmek tamamen sizin elinizdedir. Dolayısıyla hata yapmamak için verimli içerikler oluşturmalısınız.

Sayfa Hızınızın Düşük Kalması

Siteye yüklediğiniz içerikler yavaş yükleniyorsa bu durum sıralamanızın geriye atılmasında etken olabilir. Bu yavaşlığın sebebi siteye yüklenmek isteyen içeriklerin boyutları ile ilgilidir. Yüksek boyuta sahip içerikler yavaş yüklenir.

Bunlar site kullanımında da karşımıza çıkar. Kullanıcılar beklemekten sıkılabilir. Bir içerik açmak eziyete dönüşebilir. Bu durum site sahibinin çalışma performansına da olumsuz bir şekilde yansıyacaktır. Ayrıca mobil uyumuna dikkat edilmelidir.

Google Sıralamanızı Etkileyen Hatalar
Google Sıralamanızı Etkileyen Hatalar

Reklam Verirken Abartılmamalıdır

Google reklam verilmesi için uygun koşulları sağlar. Reklam vermeyi de destekler. Ancak aşırı derece reklam verildiğinde para ile başarı sağlamak eş değer olur. Haksız bir rekabet ortamı doğar. Bu sebeple Google, aşırı reklam veren siteleri desteklemeye devam etmez. Hatta desteklemeyi bırakmakla kalmayıp sıralamasını düşürerek daha arkalara iter.

Google bazı reklam türlerine daha dikkat eder. Uygulandığında adeta ceza kesmek için bekler. Pop-up reklamları bu türden reklamlara çok güzel bir örnektir. Çünkü daha önceleri Google tarafından bu reklam türünü kullanan site yöneticilerine ceza kesildiği bilinir.

#Google #google sıralama #sıralama
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.