Google Sıralama Faktörleri Nelerdir?

Uncategorized admin 08/09/2022

Günümüzde internet sitesi üzerinden satış yapan pek çok işletme sitesinin öne çıkabilmesi için, Google sıralama faktörleri nelerdir? sorusuna yanıt arıyor. Google sıralamasına etki eden faktörler şunlardır;

  • İçeriğin kalite standartı
  • Sayfaya yüklenme hızı
  • Sitenin sağladığı güven duygusu
  • Mobil cihazlarla uyumluluk
  • Doğallık
  • Kullanıcıların deneyimi
  • Anahtar kelime kullanımı
  • Web sitesinin tasarımı

Yukarıda sıralanan maddeler Google sıralama faktörleri nelerdir? sorusuna en kısa ve net verilebilecek cevaplardır. Listeyi bir kaç madde ile daha uzatabilmek mümkündür. Ancak en temel etkenler bunlardır.

Google Sıralama Faktörleri Nelerdir?
Google Sıralama Faktörleri Nelerdir?

İçeriğin Kalite Standartı

Hazırlanan içerik ne kadar yüksek görüntü kalitesi ile çekilirse netlik ve genel görüntü o kadar güzel olur. Böylece müşterilerin ilgisini çekmekte kolaylaşır. İçeriklerin dikkat çekici olmasını sağlayan bir başka unsur da özgünlüktür. Taklit edilen içerikler başarı sağlamaz. O yüzden kendi üreteceğiniz farklılık getirecek içerikler oluşturunuz.

Site Güvenilirliği

HTTPS şifresi kullanarak sitenizi güvenli bir hâle getirebilirsiniz. Bu sayede kullanıcı ve site arasında karşılıklı olarak kişisel verilerin kullanımının korunmasına yönelik güven sağlanır. Bu da sitenin tercih edilebilirliğini arttırır.

Google Sıralama Faktörleri Nelerdir?
Google Sıralama Faktörleri Nelerdir?

Web Sitesinin Tasarımı

Görsellik en önemli satış arttıran faktörlerdendir. Oluşturacağınız web sitesinin teması, butonlar ve sayfalar arasında geçiş kolaylığı, seçilen renkler son derece önemlidir. Siteyi daha çekici şekle sokmuş olursunuz. Ayrıca kullanıcıların kolayca kullandığı bir site ile ilgili yorumları da olumlu olacaktır. Olumlu kullanıcı yorumları sayfanın hedef kitlesini arttırmak için çok gereklidir.

Ayrıca sayfanın yüklenme hızı müşteri çekmek veya kaybetmek için önemli bir unsurdur. Hiç bir kullanıcı saatlerce sayfanın açılmasını beklediği bir sitede vakit harcamak istemez. Dolayısıyla ne kadar hız o kadar tercih edilebilirlik demektir. Birçok kullanıcı web sitelere ulaşırken mobil cihaz kullanıyor. Sitenin mobil cihazlar ile uyumlu olması daha çok kullanıcı girişi anlamına geldiği için tıklanmayı arttıran her bir etken Google sıralamasını da yükseltecektir.

Anahtar Kelime Kullanımı

Sitenize yönlendiren anahtar kelimeler sitenizin içeriği ile ne kadar alakalı olursa Google sıralamasında o kadar yükselir ön sayfalara gelirsiniz. Bundan dolayı doğru anahtar kelimelere odaklanınız.

#Google #google sıralama #Google Sıralama Faktörleri
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.