Google Sıra Bulucu Ne İşe Yarar?

Uncategorized admin 05/09/2022

Google’ın hizmet araçlarından biri olan sıra bulucu, üyelik gerektirmeyen ve sınır olmadan sorgulama yapabileceğiniz bir kullanım sunarken biz de bu aracın kullanımı hakkında ilk olarak google sıra bulucu ne işe yarar? diye merak edenler için konuyu ayrıntılarıyla anlatmaya çalışalım

Google Sıra Bulucu Neleri Bulabilir?

Sıra bulucu, web sitelerin google arama motorundaki konumunu tespit etmek için geliştirişmiş bir araçtır. Sorgulama kotası olmadan ve ücret ödemeden kullanıcılara sorgulama kolaylığı sağlıyor. Farklı anahtar kelimeler kullanarak web sitelerinin arama motoru sonuçlarında bulunduğu konumu görmek isteyen kullanıcılar tespit ettikleri konumlarını incelerken on sayfalık bir araştırma şansına da sahip oluyor.

Google Sıra Bulucu Ne İşe Yarar?
Google Sıra Bulucu Ne İşe Yarar?

Google Sıra Bulucu Kullanımı Oldukça Kolay

Sıra bulucu aracı ile web sitelerinin konumunu tespit etmek isteyen kullanıcılar, farklı anahtar kelimeler seçerek sırayla diğer aşamaları uygulayarak konumlarına erişebilirler

  • İlk aşamada web sitesinin bir nevi açık adresi anlamına gelen ana sayfa “URL’’ bilgilerinin girilmesi gerekiyor
  • Aramada esnasında, kullanıcılar konunun içeriğine göre seçecekleri kelimeleri belirlemeleri tavsiye ediliyor.
  • İçeriğin arama motorundaki konumunu bulmak üzere, anahtar kutusuna girilen kelimeleri yazarken, her birinin ayrı satıra gelmesine, sağlıklı bir sorgulama yapabilmek için dikkat etmek gerekiyor.
  • Bir sonraki aşamada sorgulatılan web sitesinin google arama motoru sıralamasında hangi sırada olduğunu tespit etmek isteyen kullanıcılar, konumun denetlenmesine yüzüncü sıraya kadar izin verebiliyorlar.
  • Son aşamada ise anahtar kutusunun, anahtar kelime konumu bulmak için belirtilen seçeneğini tıklamak yeterli. Aranılan içerik ön sıralardaysa sıra bulucu bu işlemi kısa bir sürede tamamlayabilir. Aksi halde yüzüncü sıraya kadar içeriğin konumu bulmak için iz sürmeye devam eder.

Sıra bulucuda arama yapan kullanıcılar, kullanılan anahtar kelimelerin veya kelime öbeklerinin, web sitelerinin hangi sayfasında olduğunu da bu sayede kolay bir şekilde bulabilme şansına sahip olabiliyorlar.

Google Sıra Bulucu Ne İşe Yarar?
Google Sıra Bulucu Ne İşe Yarar?

Sıra Bulucu Ne kadar Güvenli?

Google sıra bulucu Google’ın bir hizmeti olduğu için doğrudan sunucular vasıtasıyla sorgulamayı gerçekleştirmektir. Kesin bir oranla sonuç alabilirken kişiye ve konuma göre özel sonuçları da gösterebilmektedir.

Sıra Bulucunun Bulduğu Sıra Aslında Bir İpucu

Kullanıcılar sıra bulucu üzerinde yaptıkları sorgulamayla aslına çok önemli bir bilgiye de ulaşmış oluyorlar. SEO çalışmaları hakkında bir verimlilik araştırması sayılabilecek bu sorgulamayla anahtar kelimelerin takibini yapabiliyor ve analiz şansına sahip oluyorlar. Bu analizler sonucunda yeni yapılacak çalışmalar için de yeni yol haritaları oluşturmaları web sitelerinin devamlılığı ve içerik zenginliği açısından önemli bir yer teşkil ediyor.

#Google #Google Sıra Bulucu #sıra bulucu
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.