Google Servisleri Nedir?

Uncategorized admin 23/08/2022

Google servisleri nedir? Google kullanıcılarının, kullanım deneyimlerini geliştirmek adına yine Google tarafından sağlanan hizmet ve uygulamalarının bütünüdür. Bu hizmetlerden Kişisel bilgisayarınızdan ve aynı zamanda mobil cihazınızı kullanarak da faydalanabilirsiniz.

Google’ın servis uygulamaları ve hizmetleri, Android servislerden ve uygulamalardan farklıdır. Android hizmetler çoğunlukla kullandığınız cihaza tanımlıdır ve ekstra bir çaba göstermeden cihazınızda bulunurlar. Google servislerini ise bir sanal uygulama indirme programlarından edinebilirsiniz. Ayrıca Google’ın bu konuda ayrı bir ” lisans ” sahibidir.

Google Servisleri Nelerdir?

Google servisleri nedir, Google kendi bünyesi altında birçok servisi bulunur ve nerdeyse her biri farklı bir alan üzerinde gelişmiştir. Verilen hizmetler kabaca şu şekildedir; mail, haritalar, arama motoru, dil çevirisi gibi nice servisi ve hizmeti bulunur.

Sırasıyla servisler ve hizmetleri şunlardır;

Gmail

Google’ın hizmete soktuğu kişisel mailleşme hizmetidir. Burada kullanıcılar kişisel bilgisayarlarını ve mobil cihazlarını eşleştirebilir. Ücretsiz bir şekilde 15 GB’a yakın depolama alanı yaratabilirsiniz.

Chrome

Chrome, Google servislerinin internet tarayıcısı işlevini yerine getirmektedir. Bu hizmet sayesinde internet üzerinde özgürce dolanabilirsiniz. Ayrıca gizli modu ile gezindiğiniz siteleri ve kullandığınız şifreleri kayıt altına almaz ve görüntülemez.

Google+

Google+ sayesinde dünyanın her bir köşesinde yaşayan insanlara erişim hakkına sahip olursunuz. Böylelikle bu insanlarla görüntülü içerik paylaşarak sosyalleşebilirsiniz. 2019 yılından itibaren bu hizmet bireysel ve ticari kullanımlara kapatılmıştır.

Google Haritalar

Dünyanın nerdeyse tamamını cebinize sığdıran bir Google servisidir. Haritalar, size bir yerden bir yere nasıl, ne şekilde, hangi hızla ve ne kadar sürede gideceğiniz hakkında bilgi verir.

YouTube

YouTube, kullanıcıların paylaştığı videoları izleme, beğenme, kaydetme ve aynı zamanda size de video yayınlama olanağı sağlayan bir çevrimiçi servistir. Yayınlanan videoların görüntüleme sayısına göre de kanal sahibine kazanç sağlar. Eğlenirken para kazanmanın güzel bir yoludur.

Google Dokümanlar

Bu servis, kullanıcılarına birçok doküman türünü oluşturmayı, düzenlemeyi ve görüntülemeyi sağlar. Hesabınızı kullanarak birçok cihazınızla eşleştirebilirsiniz, çevrimiçi kullanıma uygundur.

Google Çeviri

Bu servis, birçok dile çeviri yapma imkanı tanır. Aynı zamanda dili algılayabilir.

Waze

Sürücüleri bağlayarak bir topluluk haline getiren, trafik bilgisi için üretilen bir hizmettir.

Google Servisleri Nedir?
Google Servisleri Nedir?

Google Servisleri Aynı Anda birçok Cihazda Kullanılabilir Mi?

Evet, servisler birçok cihazda aynı zamanda kullanılabilir. Hesabınızdan eşleştirmiş olduğunuz bütün cihazlarda bıraktığınız şekilde kullanmanız mümkündür. Yaptığınız değişiklikler diğer cihazlarda da aynı şekilde olacaktır.

Servislerin Kullanım Bedeli Nedir?

Google, bu servislerin indirilmesinde veya kullanımı sırasında kullanıcıdan herhangi bir ücret talep etmemektedir. Servislerin kullanımı ve kurulumu ücretsizdir. Uygulama içi satımlar mevcut olabilir.

Google Servisleri Nereden Temin edebiliriz?

Bu durum android kullanıcılar için ” play store’dan ” temin edilirken İOS kullanıcıları için ise ” App Store’dan ” temin edebilir. Kişisel bilgisayarınızdan ise tarayıcı yoluyla uygulamalara ve servisler indirilip kurulum sağlanabilir.

Google Servisleri Yeterince Güvenli Mi?

Google, hesap eşleştirme özelliği ile birçok cihazınızda aynı uygulamaları bıraktığınız gibi kullanma şansını yakalarsınız. Güvenlik tedbirleri ile tanımlanmamış başka cihazlarda kurulum yapılırken mobil cihazına gön derilen güvenlik şifreleriyle servisleriniz koruma altına alınır. Bu açıdan servisler oldukça güvenlidir.

#Google Servis #Google Servisleri #Google Servisleri Nedir?
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.