Google Reklamları Nedir?

Uncategorized admin 31/08/2022

Google reklamları nedir, telefonunuzu elinize alıp, uygulamalarınızda veya internette gezindiğinizde, online alışveriş sitelerinde alışveriş yaptığınızda ya da maillerinizi okuduğunuz sırada karşınıza çıkan bu reklamların kökeni çoğunlukla Google’dır. Google aynı zamanda reklam ağıyla birçok sitenin, markanın, uygulama gibi nicelerinin reklamını da yapar.

Bu reklam ağı, internet üzerindeki aktivitenize odaklanarak karşınıza çıkar ve böylelikle kişileştirilmiş reklamları görüntülersiniz. Google reklamları, telefonunuza indirip, eklediğiniz uygulamalara veya ziyaret ettiğiniz internet sitelerine göre şekil alır.

Google Reklamları Nedir?
Google Reklamları Nedir?

Google Kişiselleştirilmiş Reklamlar Neyi Temel Alır? 

Google reklamları nedir, Google kendi içerisinde bir reklam algoritması bulundurur. Bu algoritmaya göre reklamlar kişiselleşir ve kişiselleştirilmiş reklamları girdiğimiz birçok site ve uygulamada görüntüleriz. Peki bu durum nasıl gerçekleşir;

  • Sıklıkla ziyarette bulunduğunuz siteler baz alınır,
  • Cihazınızda yüklü olan uygulamalar,
  • Google oturumunuzda yapmış olduğunuz ayarlar,
  • Kullandığınız tarayıcının çerezleri,
  • Başka bir cihazınız varsa buradaki aktiviteleriniz,
  • Google oturumunuzla yaptığınız aktiviteler ve bilgileriniz gibi benzeri şeyler.

Google reklamlar, gün içerisinde karşınıza çıkan birçok reklamların yayıncılarından sadece biridir. Digital Advertising Alliance ile Network Advertising Initiative çevrimiçi reklamların standartlarını belirleyen kuruluşlardandır.

Google bunların bünyesi altında reklam yayıncılığı yapar ve standartlarına uyar. Günümüzün teknoloji çağında reklamların dijitale taşınması oldukça doğal bir durumdur.

Reklamların yayın araçları daima teknolojinin gelişmesiyle değişmiş ve gelişmiştir. Önceki yıllarda afişlerle yapılan reklam, radyo ve televizyonun icadı ile bunlara taşınmıştır. Sonrasında ise internet kullanımın artmasıyla bu işlev dijitale de taşınmıştır.

Google Reklamları Nedir?
Google Reklamları Nedir?

Dijital Reklamlar Neyi Amaçlar?

Google reklamları nedir, eğer e- ticaretle uğraşan biriyseniz, hitap ettiğiniz kesimin dijitalde olduğunu bilirsiniz. Burada reklamlarınızı yayınlamanın temel amacı satış oranlarınızı artırmak olacaktır. Bu reklamların satış oranında oldukça etkili olduğu bilinir. Dijital reklamlarının asıl amacı, sizin yayınlarken ki amacınız neyse odur.

Dijital reklamlar aynı zamanda ucuz, pratik ve hızlı yayılan tanıtım araçlarıdır. Böylelikle birçok bölgeye, yaşa ve kitleye ulaşabilirsiniz. İnsanlar göz önünde bulunan, adını sık duyduğu markalara daha çok güvenirler. Böylelikle yeni müşteriler kazanabilir ve bu müşteri kitlesini koruyabilirsiniz. Bu şekilde yeni bir satış stratejisi geliştirebilirsiniz. 

#Google Reklamları #Google Reklamları Nedir? #reklam
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.