Google Reklamları Nasıl Verilir?

Uncategorized admin 30/08/2022

Kazançlarını artırmak isteyen firma veya bireysel şirketler google reklamları nasıl verilir? sorusunun yanıtını araştırıyorlar. Aşağıdaki maddelerde adım adım Google reklam verme yöntemleri listelenmiştir: 

  • Google hesabı kurma
  • Anahtar kelime seçimi
  • Kampanya ayarları
  • Reklam metni hazırlama
  • Faturalandırma ayarları

Maddelerde belirtilen adımları izleyerek Google reklam verme işlemi tamamlanabilir. Yazının devamında yöntemlerin detaylarına kısaca değinilmiştir.

Google Hesabı Kurma

Google Ads üzerinde mail ile hesap oluşturmak gerekiyor. İlgili sekme üzerinden verilen adımları takip ederek ve gerekli bilgileri kaydederek Google hesabı kurma işlemi kolayca tamamlanır. Hazırda MCC hesabı olan kullanıcıların yeni bir Google hesabı kurmalarına gerek duyulmuyor. MCC ile direkt olarak reklam vermek mümkün.

Anahtar Kelime Seçimi

Bu aşamada verilecek reklam ile alakalı olan ve Google üzerinden en çok araştırıldığı tespit edilen anahtar kelimeleri belirlemek gerekiyor. Anahtar kelime planlayıcı ile bu işlemi daha sağlıklı bir şekilde tamamlamak mümkün. Anahtar kelimeleri daha genel anlamlar ifade eden kelimelerden seçmek önem taşıyor.

Google Reklamları Nasıl Verilir?
Google Reklamları Nasıl Verilir?

Kampanya Ayarları

Verilecek reklamın kampanyasını ayarlamak önemli bir husus. Sunulan ürün veya hizmetin nerede ve hangi koşullarda verileceğini belirleyen kampanyalar bu aşamada düzenlenmeli ve hedef kitleye yansıtılmalı. Konum, dil, bütçe ve teklifler gibi işin teknik kısmı burada başlıyor. Kampanyalar farkındalık ve satış odaklı olmak üzere farklı amaçlar taşır.

Reklam Metni Hazırlama

Kampanya ayarları ve anahtar kelime belirleme işlemlerin ardından bunları bir araya toplamak kalıyor. Reklam metnini belirlenen anahtar kelimeleri kullanarak ilgili kampanyanın altına yerleştirmek reklamın tamamlanması için en önemli adımlardan biri. Bu aşamada hedef kitle ürün veya hizmet hakkında detaylı bilgi sahibi olma imkanı bulur. Reklam metninin SEO uyumlu olması Google aramalarda öne çıkması açısından son derece önemlidir.

Google Reklamları Nasıl Verilir?
Google Reklamları Nasıl Verilir?

Faturalandırma Ayarları

Son aşama ise faturalandırmadır. Hesabın kurulumu ve reklamın oluşturulmasından sonra reklam yayınlanır ve hedef kitleye ulaştırılır. Satış ve ödeme işlemleri için fatura bilgisi kaydetmek gerekli. Fatura bilgisi bölümüne en uygun ödeme yöntemini kaydederek Google reklam verme işlemi tamamlanmış olur.

#Google #Google Reklamları #reklam
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.