Google Maps İşletme Açma

Uncategorized admin 14/09/2022

İşletme sahipleri tarafından google maps işletme açma en merak edilen konular arasındadır. Mevcut bir google hesabınız varsa o hesap üzerinden devam edin. Yoksa Öncelikle google hesabı oluşturun. Google haritalar üzerinden başka biri işletme adına hesap oluşturmuş olabilir. Hesap varsa o hesap üzerinden ilerleyebilirsiniz.

Eğer ilk defa açıyorsanız “yönet” butonu üzerinden ulaşacağınız “işletmenizi ekleyin” seçeneğine ulaşabilirsiniz. Burada istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru yazmanız çok mühimdir. Ardından işlemi tamamlayıp, işletmenizi kullanıma hazır şekle getirirsiniz.

İşletmenin Sağladığı Avantajlar

Bu uygulamanın pek çok yararı vardır. Aşağıdaki maddeler bunlardan bazılarıdır;

  • Yorumları görme ve cevaplama
  • İşletmeniz üst sıralarda yer alacak
  • İşletme hakkında güncel paylaşımlar yapılabilecek
  • Yorumları sürekli denetleyerek olumsuz yorumlara karşı cevap vererek itibar kaybını önleyebileceksiniz
  • Rakipler tarafından tarafınıza sağlanacak olumsuz faaliyetleri engelleme imkanını olacak
  • Rakiplerinize göre müşterilere ulaşma ve tanıtma konusunda daha avantajlı olabileceksiniz

Böylece Google haritalar kullanarak müşteriler işletmeyi kolayca bulabilecek.

Google Maps İşletme Açma
Google Maps İşletme Açma

İşletmeyi Tanıtın

Google, işletme hesaplarını daha fazla kitleye ulaştırmak adına reklam verme imkanı sağlıyor. Bu sayede hedef kitlesi oluşturup, ilgi çekici reklamlar sayesinde işletmeyi büyütmek kolaylaşacaktır. Reklamlara ayrılan bütçe için kesinlikle özgürsünüz. Dilediğiniz kadar reklam verebilirsiniz. Günlük ve aylık olarak her zaman bütçe miktarlarınızı ayarlayabilirsiniz.

Google İşletme Hesabı Kullanırken Yapılmaması Gerekenler

Google işletme hesabı oluştururken, bu hesabı kişisel hesap üzerinden oluşturmamaya dikkat edin. Yanlış bilgiler vermeyin ve bilgileriniz tam olsun. Profil resmi seçiminde dikkatsiz davranmayın. İşletme hesabınız ile ilişkili olsun. Profilinizin bir başka işletme hesabı ile eşleşmesi durumunda bu duruma aldırış etmemezlik yapmayın, mutlaka düzelmesi için itirazda bulunan.

İşletmeyi Google Konumdan Silme

İşletme profilini artık kullanmak istemiyorsanız silmeniz mümkün. İşletme profiline giriniz. Ardından sol üst köşede silmek istediğiniz grup bulunuyor o kısımdan grubu seçiniz. “Grup ayarları” seçeneğinde yer alan “grubu sil” butonuna tıklayınız. Son olarak, “işletme grubunu sil” bölmesinden “sil” düğmesine bastığınızda artık işletme hesabınız kalıcı olarak sonlanacaktır. İşletme hesabını silmek yerine bir başka kişiye devretme hakkınız olduğunu da unutmayınız.

#Google #Google Maps #maps
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.