Google Keşfet Nedir?

Uncategorized admin 20/08/2022

Google arama motoru kullanıcıları, Google keşfet nedir? Sorusuna cevap arar. Google uygulamasında, kullanıcının geçmiş aramalardan faydalanılarak, Google kullanıcılarına içerik öneren, 2018 yılının Eylül ayında kullanıcıların hizmetine sunulan, Google arama motorunun bir özelliğidir. Bu özellik görsellere ve videolara vurgu yapar.

Google Keşfet Özelliğinin Önemi Nedir? Google’nin keşfet özelliğini keşfeden kullanıcılar, bu konuda başarılı olduklarında, doğal ve süreklilik kazanan trafik elde ederler. Bu sayede direk ilgilenen kitleler ile karşılaşma olanağı elde edilir. Bu kitle trafik akışına bağlı olarak doğal bir şekilde büyüme gösterir. Google arama motorunda yer alan kullanıcı sayfaları, artan trafiğe bağlı olarak popülerlik kazanır ve markalaşma yolunda kaynak sağlamış olur.

Web Sitesi Google Keşfet İçin Nasıl Optimize Edilir?

Web sitesini Google keşfet için optimize etmek isteyen kullanıcılar, hedef kitlenin ilgisini çekecek şekilde içerikler üretmelidir. Sürekliliğin sağlanması ve trafiğin artırılması için, kullanıcıların bunu sürekli tekrarlamaları önemlidir.

Google keşfet optimizasyonu için;

  • İçerikte yeterli sayıda görsel kullanılmalı, görsellerin maksimum 6 adet olmasına özen gösterilmeli.
  • Yüksek kalitede görseller, zengin içerikler ile desteklenmeli. Görseller 200 KB’a kadar olmalı.
  • Markalaşmaya odaklanarak, güvenli sinyal vererek, marka aramaları artırılmalı.
  • İçeriklerin videolarla desteklenmeli.
  • İçeriklerde net tarih ve yazar bölümlerine yer verilmeli.
  • Telif hakkını ihlale yönelik içerik paylaşılmamasına dikkat edilmeli.
  • İçeriklerde şiddet ve nefret uyandıracak söylemlere ve görsellere yer verilmemeli.
  • Web siteleri mobil cihazlara göre optimize edilmeli.
  • Web sayfasının hedef kitlesi belirlenerek, hedef kitleye yönelik içerikler üretilmeli.

Bu sayede web sayfaları, keşfet için optimize edilir. Dikkatleri üzerine çeken web sayfaları, sürekli artan ziyaretçi trafiğinden, arzulanan düzeyde etkilenir.

Google Keşfet Nedir?
Google Keşfet Nedir?

Android Cihazlarda Google Keşfet Özelliği Nasıl Kullanılır?

Android cihazlarda Google keşfet özelliğinin kullanılabilmesi için öncelikle Google uygulamasın varsayılan olarak ayarlanması gerekir. Kullanıcı web sayfasının Adroid cihazlar için uyumlu olması, Google keşfet özelliğinin ayarlar bölümünden açık konumda olması gerekir. Android cihazlar için geliştirilmiş, Google Discover sayesinde keşfet özelliği optimize edilir.

Google Keşfe Ayarları

Google Discover’de öneriler kullanıcının ilgi alanları ile alakalı değilse, kullanıcı bu içeriklerle ilgili geri bildirimde bulunma hakkına sahiptir. Her kartın alt kısmında bulunan butonlar kullanılarak, ilgi alanı kaldırma ve ekleme işlemleri yapılır. Bu sayede Google keşfet, kişi tercihlerine göre yönlendirilir.

Google Keşfet Nasıl Çalışır?

Google keşfet, kullanıcıların ilgi alanları için içerik akışı sağlayan bir özelliktir. Google bunu sağlamak için kullanıcıların Gmail, Google takvimini kullanır. YouTube gibi uygulamalarda keşfet özelliğinin değerlendirilmesinde rol oynar.

#Google Keşfet #Google Keşfet Nedir? #keşfet
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.