Google Haritalarda Nasıl Üst Sırada Yer Alırım?

Uncategorized admin 28/08/2022

İşletmecilerin en çok merak ettiği sorulardan biri google haritalarda nasıl üst sırada yer alırım? sorusudur. Bir işletmenin “google haritalar” ya da “google arama motoru” üzerinden yaptığı aramalarda üst sıralarda çıkması için öncelikle işletmenin Google Benim İşletmem (Google My Business) sayfanızın en uygun şekle getirilmesi gerekir.

Tek yapılması gereken sayfayı profesyonel ve bilinçli bir şekilde devam ettirmektir. Aksi takdirde haritalar kısmında ön sıralara ulaşmanız mümkün değildir.

Google Haritalarda Nasıl Üst Sırada Yer Alırım?
Google Haritalarda Nasıl Üst Sırada Yer Alırım?

Google Haritalar Ücretli mi? 

İşlem sırasında bu uygulama sizden hiç bir şekilde ücret talep etmez. Google Haritalar kaydını yapıp, Google Benim İşletmem sayfası ekrana geldikten sonra ücretsiz bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Haritalarda Nasıl Üst Sırada Yer Alırım?
Google Haritalarda Nasıl Üst Sırada Yer Alırım?

Üst Sıralarda Çıkmak İçin Ne Yapmalı?

Google Benim İşletmem sayfasında gerekli işlemleri yaptıktan sonra;

Dikkat Çekici Bir İşletme Başlığı Olmalı ve Kategorilendirme Yapılmalı: Örneğin, bulunduğunuz bölgeye ile ilişkili işletme adı seçmek, kullanıcıların arama motoruna semt adı yazması durumunda işletmenizi ilk çıkanlar listesine düşürecektir.

İşletmenin sayfasında bilgilendirme için yapılacak kategorilendirme işlemi Google açısından önem taşır. Hizmet alanlarınız ile ilgili bilgi veren bu işlem, işletmeye ulaşmak için anahtar kelime gibi görev görür. Böylece müşterilerin işletmenize ulaşması kolaylaışır.

Sabit Hat Kullanımı Ve Doğru Konumlandıma Yapılmalı: İşletmeye ait sabit bir hat kullanımı son derece önemlidir. Öncelikle müşterinin işletmeye olan güvenini arttırır. İletişim aracının sabit olması yerleşik, güvenilir ve herhangi bir aksilik karşısında ulaşılabilir bir işletme olduğu hissiyatı uyandırır. Ayrıca girdiğiniz konumun doğruluğunu teyit ediniz.

Veriler Tam Olmalı: Arama motorunda yapılan aramaların en doğru sonucu vermesi için verilen bilgiler konu ile alakalı olması gerekir. Bunun için Google Haritalar’a işletme tarafından verilen bilgiler tam, net ve doğru olmalıdır. Ancak bu şekilde ön sıralarda yer alması mümkündür. Eksik bilgi içeren işletmeleri Google yükseltmez.

Ayrıca çalışma saatleriniz mutlaka uygulanan çalışma süreleri ile uyumlu olsun. İşletmeye internet üzerinden yapılan yorum ve değerlendirmelere cevap vermeyi unutmayın. Kaliteli ve cezbedici fotoğraflar ekleyerek hizmetlerinizi göstermeniz işletmenizin tercih edilme potansiyelini arttıracaktır. 

#Google #google haritalar #haritalar
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.