Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Uncategorized admin 27/08/2022

Google adsense, en mükemmel reklam ağları kategorisinde ancak Google adsense onayı nasıl alınır? Bu konuda bilgisi olmayan epey fazladır. Her tıklanma başına ödeme yapılmasına dayanan bir sistemi vardır. 2017 yılından beri çoğu reklam uygulamalarının en iyisidir.

Genel olarak müşterilerini memnun etmeyi başardığı için çok tercih edilir. Doğru şekilde yürütülen bir çalışmadan yüksek miktar para kazanımı sağlanması bu uygulamayı memnun kılan bir başka faktördür.    

Onay Süreci

Blogların gerekli koşulları yerine getirmesi durumunda uygulama çalışanları tarafından onay almama gibi bir durum söz konusu değildir. Blog, google adsense şartlarına uygun pozisyona getirildikten sonra başvuru yapılır. Peki ne gibi koşullar öne sürer;

İçerik Kalitesi:   

İçeriğiniz ne kadar kaliteli olursa kabul edilme şansınız o kadar artar. Blog sayfasındaki içerik yüksek kalitede, benzersiz, iyi açıklanmış ve yeterince makyaj yapılmış ise adsense bunu göz ardı etmez. İçerik oluşturma sırasında en fazla dikkat etmeniz gereken nokta ise telif hakları olan içerik tercihinden kaçınmanızdır. Aksi halde onay alamazsınız.

Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?
Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Açıklama Metinleri ve İçerik Sayısı

Her bir içeriğinizi en uygun şekle getirmelisiniz. meta bilgiler sayesinde tarayıcı botlar içeriği algılar. Meta etiketleri doğru kullanılırsa google adsense onayına bir adım daha yaklaşırsınız. Kişiye ait ve kaliteli olarak ürettiğiniz içerikler 15-30 arasında olmalıdır. Bu aralıktaki rakamlar onay için yeterlidir. Kategoriler boş kalmamalıdır. En az 3-4 içerik eklenmelidir. İçeriklerin kelime aralığı dengeli olmalı her biri için 500-600 civarında kelime kullanılmalıdır.

Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?
Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Görseller ve Tema:

Görsel seçimi telif hakkı ihlali açısından sıkıntılı bir meseledir. Internet üzerinden indirdiğiniz çoğu görsel telif hakkı ile korunur. Böyle bir durumda onay almanız zorlaşır. En akıllıca olanı profesyonel fotoğraf makinesine sahipseniz ya da çekim yapma şansınız varsa kendi görselinizi kendiniz oluşturmanızdır.

Böylece en özgün görseli kendiniz tasarlamış olursunuz. Tema seçimi sizin içeriğiniz, görseliniz ve yazınız ile uyumlu olmalıdır. Karmaşık ve içeriklerinizi boğan tema seçimlerinden uzak durun. Sade ama aynı zamanda göze hitap eden temalarla çalışınız. İçeriğinizin tümü ön planda kalsın.

#adsense #Google #Google Adsense
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.