Google Ads’de Nasıl Reklam Verilir?

Uncategorized admin 10/09/2022

Online olarak hesaplarını büyütmek isteyen işletmeler, hesaplarını büyütmek için google ads’de nasıl reklam verilir? sorusunu sıklıkla araştırıyor. Google arama sonuçlarında, iş birliği yaptığı sitelerde, youtube reklamlarında gösterilmesini sağlayan bir online pazarlama aracıdır.

Google’da Reklam Maliyeti Ne Kadar?

Reklam vermek için ayrılan bütçe tamamen reklam verecek işletmenin ayırmak istediği bütçeye bağlıdır. Google bu konuda sınırlama yapmadığı gibi herhangi bir alt limite tabi tutmaz. Reklam verme limitinde de bütçesinde de tamamen özgür bırakır.

Google Ads'de Nasıl Reklam Verilir?
Google Ads’de Nasıl Reklam Verilir?

Reklam Verme Hedefi Belirleyin

Google reklamlarınızı aktifleştirmeden önce reklam verme hedeflerinizi doğru bir şekilde netleştirin. Önemli olan para kazandıracak şekilde aksiyon almanızdır.

  • İçerik yayınlarına yönelik etkileşim ve sık ziyaretlere teşvik edin
  • Kullanıcıların aradıkları içeriklere yönelik reklam üretmek
  • Köklü site oluşumu için potansiyel müşteri kitlesine sahip olmak

Birçok yönden araştırmalar yapılarak daha verimli bir hedef kitlesi oluşturmak için yapılması gerekenler arttırılabilir.

Hedef Kitlesine Sunulanlar Ve Rakiplerin Analizi

Öncelikle hedef kitleniz için ne amaçlıyorsunuz buna eğilin. Sonra rakiplerinizin faaliyetlerini inceleyerek sizi onlardan farklı kılan unsurları netleştirin. Bu unsurlara göre artılarınızı ve eksilerinizi tablolaştırın. Bu doğrultuda rakiplerinizin artılarına göre belirlediğiniz eksiklikleriniz üzerinde çalışın.

Bunu yaparken rakibinizi taklit etmeyiniz. Kendi özgün içeriğinizi hayal gücünüzü kullanarak ortaya çıkarınız. Ardından hedef kitlesini doğrudan harekete geçirecek şekilde etkiler bırakın. Ayrıca kullanıcıların reklamlarınıza tıklamasını sağlayacak teklifler belirleyin.

Google Ads'de Nasıl Reklam Verilir?
Google Ads’de Nasıl Reklam Verilir?

Reklam Bütçenizi Ayarlayın

Reklam için büyük bütçeler ayırmak, reklamınızın başarıya ulaşacağı anlamına gelmez. Google reklam için büyük paralar ayırdığınız için sizin hesabınızı tamamen önlere taşımaz. Zaten doğru bir içerik ile birlikte hedef kitlesi doğru ayarlanmadığı sürece reklamın avantajı söner. Tüm etkenlerin doğru analizlendiği bir reklam başarıya ulaşacaktır.

Ayrıca bütçenizi istediğiniz zaman arttırıp istediğiniz zaman azaltabilme imkanına sahipsiniz. Yine aynı şekilde reklamın kaç gün yayında kalacağı da sizin seçiminize bağlıdır. İçeriğiniz tıklanma aldıkça bütçeniz harcanır. Anahtar kelimelerin doğru kullanımı tıklanmayı arttıracaktır. Reklam için yapacağınız ödemeleri banka kartı, kredi kartı ya da banka ödemesi şeklinde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

#Google #Google Ads #Google Ads Reklam
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.