Google ADS Danışmanlığı Ve Reklamcılığı

Uncategorized admin 06/09/2022

Son yıllarda Google tarafından oluşturulan uygulamalar arasında Google ads danışmanlığı ve reklamcılığı popüler olmaya başlamıştır.

Google ADS Neye Denir?

Google aramaları sırasında sitelerin ücret ödeyerek sıralama alması yoluyla oluşan bir reklam verme türüdür. Sektörlere göre çeşitli anahtar kelimelere fiyat teklifi vermesiyle ilerler. Uygulamanın kendi içinde arama ağı, görüntülü reklam verme ağı, videolu reklamlar ve alışveriş reklamları gibi reklam çeşitleri vardır. Bu reklam türlerinin de kendi içinde kurulum ve yönetim ile ilgili ince ayrıntıları vardır.

Google ADS Danışmanlarının Özellikleri

Bu sektörü doğru şekilde bilen işiler danışman olabilir.

  • Reklamları okuyabilmek
  • Bütçeyi yönetmeyi bilmek
  • Daha az harcama yaparak aynı getiride reklam üretmeyi bilmek

Yukarıdaki özelliklere sahip olan kişiler bu uygulamanın danışmanlığında görev alabilir.

Google ADS Danışmanlığı Ve Reklamcılığı
Google ADS Danışmanlığı Ve Reklamcılığı

Kapsadığı Hizmetler

Reklam hizmeti verirken tüm aşamalarını takip eder ve bünyesinde bulunan her firmayı kendi firması gibi tüm imkanlardan yararlandırır. Bütçeyi düşük veya yüksek tutmak hizmet kalitesini etkilemez. Hedef kitlesini doğru analiz etmek, çok sayıda tıklanma almak, potansiyel müşteriye ulaşmak ve firmalardan alınan geri dönütlere göre aktif olarak yeniliklerle dolu bir hizmet sunmayı amaç edinir.

Reklam Süreci

Doğru kelimeler seçerek tasarlanan reklamın kurulumu gerçekleştirilir. Anahtar kelimeler belirlenir. Bu noktada maksimum tıklanma alabilmek için alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından anahtar kelimeler düzenlenir. Kelime, doğru reklam kampanyası yürütmek için çok önemlidir. Firmanın reklam vermedeki amacına göre reklamın tasarımı gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde amacına uygun reklam üretilemez.

Bu da asıl idealden uzaklaştırır. Kurulum gerçekleştikten sonra aksiyonlar sıkı şekilde takip edilmelidir. Müşterilerin siteye ulaşma şekli, tıklanma sonrası sitede oluşan hareketlilik nasıl seyrediyor, siteye ulaşanların sitede geçirdiği süre, firmaya yapılan geri dönüş gibi faktörler hem reklamın başarısını hem de devamlılığını gösterir.

Anahtar kelimelerin gereksiz yere tıklama alması reklam hesabı için önüne geçilmesi gereken bir durumdur. Sürekli olarak kelime takibi yaparak olumsuzluk arz edenleri ortadan kaldırmak gerekir. Gereksiz yere tıklanma almak reklam için ayırdığınız bütçenin boşa gitmesine sebep olur. Bu meselenin ihmal edilmemesi gerekir.

#ads #Google #Google Ads
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.